Paracetamol EG Forte 1G Bruistabl 40X1000Mg

Op voorschrift
Geneesmiddel
Schriftelijke aanvraag
€ 13,93
check-circle Op bestelling
Ik erken dat ik een product wil bestellen op schriftelijk verzoek van deze apotheek.

Ik bevestig hierbij dat ik de bijsluiter heb gelezen en op de hoogte ben van het gebruik, de juiste dosering en mogelijke bijwerkingen van dit geneesmiddel. Ik verklaar het gevaar van overhaast gebruik van dit geneesmiddel te kennen en beloof het te gebruiken zoals voorgeschreven.

Onze Leveringsmethodes:

shop

Afhaling in de apotheek

information-circle

Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, bewaren buiten bereik van kinderen, lees aandachtig de bijsluiter. Vraag raad aan uw arts of apotheker. In geval van bijverschijnselen, neem contact met uw huisarts.

Geneesmiddelen zijn geen gewone producten. Ze kunnen nooit teruggenomen of geruild worden. De wet verbiedt apothekers om ongebruikte geneesmiddelen terug te nemen. In het belang van uw veiligheid worden alle geneesmiddelen die u terugbrengt naar de apotheek gesorteerd bij de vervallen geneesmiddelen.

Als apothekers bieden we ook farmaceutische zorg. Na aankoop van een geneesmiddel of medisch hulpmiddel kun je ook contact met ons opnemen als je vragen hebt. Aarzel niet om contact met ons op te nemen via mail of telefoon.

Paracetamol EG bevat paracetamol dat tot de groep van geneesmiddelen met een pijnstillende en koortsverlagende werking behoort. Paracetamol EG wordt ingenomen om pijn te verzachten en koorts te verlagen.

  • De werkzame stof in Paracetamol EG is paracetamol. Elke filmomhulde tablet bevat 500 mg of
    1000 mg paracetamol.
  • De andere stoffen in Paracetamol EG zijn: tabletkern: gepregelatiniseerd maïszetmeel,
    hydroxypropylcellulose, talk en magnesiumstearaat; filmomhulling: polyvinylalcohol,
    macrogol 3350 en talk.

Neemt u naast Paracetamol EG nog andere geneesmiddelen in, heeft u dat kort geleden gedaan of bestaat de mogelijkheid dat u in de nabije toekomst andere geneesmiddelen gaat innemen? Vertel dat dan uw arts of apotheker. Dat geldt ook voor geneesmiddelen waar u geen voorschrift voor nodig heeft.

Dit is vooral belangrijk in geval van:

  • chlooramfenicol (voor de behandeling van infecties), aangezien Paracetamol EG de verwijdering ervan uit het lichaam kan vertragen;

  • metoclopramide of domperidon (voor de behandeling van misselijkheid en braken) aangezien ze het starteffect van Paracetamol EG kunnen verhogen;

  • colestyramine (om cholesterol te verlagen), aangezien dit het effect van Paracetamol EG kunnen verzwakken;

  • probenecide (voor de behandeling van bijv. jicht). U heeft mogelijk lagere doses Paracetamol EG nodig;

  • anticoagulantia (bloedverdunners, bijv. Warfarine en andere coumarines), Gelijktijdig gebruik van paracetamol kan het antistollingseffect verhogen en regelmatige bloedcontrole kan nodig zijn.

  • lamotrigine (voor de behandeling van epilepsie), aangezien Paracetamol EG het effect ervan kan verminderen;

  • diflunisal (tegen pijn): u dient uw arts te contacteren vooraleer Paracetamol EG in te nemen;

  • zidovudine (gebruikt bij de behandeling van aids): verlengd gebruik kan leiden tot een bepaalde afwijking van het bloed (neutropenie) en leverschade;

  • flucloxacilline (antibiotica), omdat dit kan leiden tot een ernstig risico op bloed- en vochtafwijkingen (metabole acidose met verhoogde anion gap) die dringend moeten worden behandeld. Ze kunnen met name voorkomen bij mensen bij wie de nieren niet goed werken (nierinsufficiëntie), met bloedvergiftiging (sepsis wat tot beschadiging van organen kan leiden), ondervoeding, langdurig alcoholisme, en bij gebruik van de maximale dagelijkse doses paracetamol.

Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben. Niet iedereen krijgt daarmee te maken.

De meest ernstige bijwerking veroorzaakt door het innemen van paracetamol is ernstige leverschade. Dit gebeurt doorgaans alleen bij misbruik van paracetamol. De symptomen van leverschade zijn:

  • vergeling van de huid of het wit van de ogen,
  • pijn bovenaan rechts van de buik,
  • misselijkheid of braken,
  • verlies van eetlust,
  • vermoeidheid,
  • meer zweten dan normaal,
  • bleke huid,
  • abnormale bloedingen,
  • troebele urine.

In bepaalde gevallen zijn er ernstige allergische en huidreacties op paracetamol waargenomen. Neem onmiddellijk contact op met uw arts als u een van de volgende bijwerkingen ontwikkelt na inname van paracetamol:

  • moeite met ademhalen of slikken
  • zwelling van het gezicht, de lippen, keel of tong
  • urticaria (netelroos)
  • ernstige jeuk
  • vervellende huid

Bijwerkingen die zelden optreden (kunnen tot 1 op 1.000 mensen treffen):

  • Allergische reacties
  • Hoofdpijn
  • Buikpijn, diarree, misselijkheid, braken, verstopping
  • Problemen met de leverfunctie, leverinsufficiëntie, leverschade, gele huid of ogen
  • Huiduitslag, jeukende huid, overmatig zweten, netelroos, roodhuid van de huid, angio-oedeem met symptomen zoals gezwollen gezicht, lippen, keel of tong
  • Duizeligheid, algemeen gevoel van onwelzijn (malaise)
  • Overdosis en vergiftiging

Bijwerkingen die zeer zelden optreden (kunnen tot 1 op 10.000 mensen treffen):

  • Verminderering van de aantallen van bepaalde bloedcellen (bloedplaatjes en neutrofielen)
  • Hepatotoxiciteit (leverschade door chemische stoffen)
  • U bent allergisch voor een van de stoffen in dit geneesmiddel
  • als u een nier- of leverziekte heeft (waaronder het syndroom van Gilbert, ernstige leverinsufficiëntie of hepatitis)
  • als u regelmatig grote hoeveelheden alcohol drinkt (zie de rubriek 'Waarop moet u letten met
    eten, drinken en alcohol?'
  • als u uitgedroogd of ondervoed bent, bijv. door alcoholmisbruik, anorexia of een verkeerde
    voeding
  • als u lijdt aan hemolytische anemie (abnormale afbraak van rode bloedcellen)
  • als u een tekort heeft aan een bepaald enzym genaamd glucose-6-phosphatedehydrogenase
  • als u andere geneesmiddelen gebruikt waarvan bekend is dat ze de lever aantasten
  • als u andere geneesmiddelen gebruikt die paracetamol bevatten, aangezien dit de lever ernstige schade kan toebrengen
  • als u gedurende lange tijd vaak pijnverzachtende geneesmiddelen gebruikt, aangezien langdurig gebruik ernstigere of vaker hoofdpijn kan veroorzaken. U mag de dosis van uw pijnverzachtend geneesmiddel niet verhogen, maar dient uw arts om raad te vragen.
  • als u een astmalijder bent en gevoelig bent voor acetylsalicylzuur
  • als bepaalde laboratoriumtests voorgeschreven worden, aangezien ze beïnvloed zouden kunnen zijn

De tablet dient met een glas water te worden ingeslikt. De tablet kan verdeeld worden in gelijke doses. De opgegeven dosis niet overschrijden. De duur van de behandeling dient zo kort mogelijk te zijn en beperkt te blijven tot de periode waarin er symptomen zijn.

CNK 4159331
Organisaties Eurogenerics (EG) Generics & Consumer
Merken Eurogenerics (EG)
Breedte 74 mm
Lengte 122 mm
Diepte 118 mm
Actieve ingrediënten paracetamol